Zaznacz stronę

Nazywam się Olga Koenig.

Od 6 lat przede wszystkim jestem mamą. Od 2 lat nawet podwójną. To właśnie Julek i Zosia byli głównymi motywatorami mojego blogowego projektu.

Ponadto od pewnego czasu jestem pasjonatką Mindfulness, psychologii, minimalizmu oraz świadomego rodzicielstwa.

Do wszystkiego dochodziłam stopniowo. Początki macierzyństwa były typowym błądzeniem we mgle, popełnianiem błędów i uczeniem się na nich. Cóż… młoda byłam… Świadomość zaczęła pojawiać się, gdy mój syn zaczął dorastać, zadawać pytania, pokazywać, że jest odrębnym bytem z własnymi emocjami, przemyśleniami i zdolnościami. Nagle z osoby, która odrzuca wszystkie modele wychowawcze na rzecz własnego, stałam się bardziej jak pokorny uczeń, który szuka, pyta i stara się swoim dzieciom przekazać to, co wartościowe.

Blog, na który właśnie trafiliście skupia się głównie na praktyce uważności. Skierowany jest do rodziców, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Nie ukrywam jednak, że będę sięgała również po inne parentingowe tematy.

Lubię to, co logiczne, harmonijne i piękne, stąd moje zainteresowanie muzyką klasyczną, programowaniem oraz biologią. Często można mnie spotkać na warszawskich trasach biegowych.

Mam nadzieję, że chętnie potowarzyszysz mi w mojej blogowej podróży.